Czym karmię umysł

 

W tym miejscu będę prezentować pozycje, którymi nakarmiłam swój umysł: książki, artykuły, blogi, podcasty, vlogi, filmy itp. Przedstawione opinie będą całkowicie subiektywne.

 

Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie na temat recenzowanych pozycji, każdy z nas może inaczej je odbierać, więc zachęcam Cię do zostawienia komentarza.

 

Bardzo chciałabym się dowiedzieć jakie pozycje zainteresowały Ciebie. Napisz koniecznie co polecasz?

 

„Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe odsetki”

Benjamin Franklin

 

Dlaczego warto wciąż się rozwijać?

 

Czytaj, słuchaj, oglądaj

Umysł jest jak ciało, jeżeli go ćwiczymy i dbamy o niego, pozostanie sprawny do później starości. Tak jak na funkcjonowanie ciała duży wpływ ma jakość odżywiania, tak wpływ na nasze myślenie mają informacje, które do nas docierają.

 

Rodzimy się jako puste kartki papieru. Największy wpływ na to jak zostaną zapisane ma nasze dzieciństwo, kiedy przyjmujemy życie takim, jakie zostało nam zafundowane przez rodziców czy opiekunów. Na szczęście nauka nie musi się kończyć w dzieciństwie i później możemy sami ją kontynuować. Możemy pogłębiać schematy, które nabyliśmy. Możemy buntować się przeciwko nim i iść zupełnie inną drogą. Możemy też wziąć z nich to, co najlepsze a resztę korygować według własnej opinii.

 

Żeby nastąpiły zmiany, potrzebny jest rozwój wewnętrzny. Zachęcam Cię do ciągłego rozwoju, do dziecięcej ciekawości, podejmowania trudów nowych wyzwań, smakowania życia i interesowania się wszystkim wokoło. To my tworzymy swój świat, decydujemy co w nim jest, a co nie. To ty wybierasz, które emocje chcesz odczuwać. Pozwalasz jednym myślom krążyć po swojej głowie, inne odganiasz jak muchy. Twoje podejście przekłada się na Twoje czyny. Wybieraj więc mądrze!

 

Daj spokój z telewizją, sama decyduj, co chcesz widzieć i wiedzieć. Każdy musi się czasem odmóżdżyć, ale tylko czasem. Szkoda, żeby życie przeciekało Ci między palcami, Sięgnij po to, co wartościowe, nie byle jakie. Za dużo bylejakości wokół nas, zbyt często sami godzimy się na przeciętność w naszym życiu. Ludzie są niesamowici, potrafią robić wspaniałe rzeczy, a tak często zadowalają się jedynie przetrwaniem.

 

Czytaj, oglądaj i słuchaj to, co wnosi jakąś jakość do Twojego życia. Nie powtarzaj oklepanych frazesów po malkontentach, że się czegoś nie da, że życie takie jest. Bądź ponad to!

Żyj inaczej – świadomie, lepiej. Sięgaj po lepsze informacje. Karm swój umysł najlepszym pokarmem, do jakiego tylko masz dostęp.

 

Poniżej są wpisy z recenzjami.

 

oszczędzanie, jak oszczędzać, grunt to bunt, finanse domowe, budżet domowy

Filmy dla kobiet o inspirujących kobietach

Są takie dni, kiedy robota się nie klei i brakuje motywacji. Jak dla mnie, najlepszym wyjściem wówczas jest po prostu odpoczynek. Nie pogardzę dobrym filmem lub książką. A jeśli do tego opowiada inspirującą historię, to mam dwie pieczenie przy jednym ogniu: relaks i dawka motywacji. Dziś polecę moją subiektywną listę filmów i książek o kobietach, […]

0 komentarzy
racjonalnym konsumentem oszczędzanie jak oszczędzać pieniądze grunt to bunt

Czy jesteś racjonalnym konsumentem? Serce czy rozum…

Czy Twoje finansowe decyzje są racjonalne? A może brakuje w nich logiki lub konsekwencji? Dzisiejszy wpis zahacza o naukę. Naukowcy od lat badają naszą racjonalność. Zobacz, jak wypadniesz w badaniach. To Cię może zainteresować: Michał Szafrański: Blog, książka Finansowy Ninja, … Zwolnij swoją teściową – recenzja książki &#… Aplikacja do budżetu domowego Mój Skarbiec. #Testy… […]

3 komentarze

Michał Szafrański: Blog, książka Finansowy Ninja, Podcast

Michał Szafrański to człowiek niezwykły. Za co się nie weźmie, wszystko przekuwa w sukces. Miał bardzo dobrą pracę na etacie – był dyrektorem ds. rozwoju w firmie informatycznej, a jednak zrezygnował z etatu, żeby poświęcić się w całości misji naprawy finansów Polaków. Brzmi patetycznie? No to odwiedź jego blog, zobacz ile tam wartościowej, wyczerpującej merytorycznie […]

0 komentarzy
okładka bogaty albo biedny. po prostu różni mentalnie

„Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” T. Harv Eker

Marzy Ci się bogactwo? Zamień to marzenie w realny cel możliwy do osiągnięcia. Wystarczy zacząć myśleć i działać jak bogaci ludzie, żeby stać się jednym z nich. Co musisz wiedzieć? Jak myśleć? Jak postępować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie T. Harva Ekera. W tym wpisie dowiesz się […]

0 komentarzy
jak rzucić palenie

„Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie” Allen Carr

Na pierwszy rzut proponuję książkę, która miała bardzo duży wpływ na moje życie. Nie jest bezpośrednio związana z finansami ale postanowiłam ją tu przedstawić ze względu na to, jak ważna jest dla mnie i jak wielu ludziom pomogła rzucić palenie. To Cię może zainteresować: Michał Szafrański: Blog, książka Finansowy Ninja, … Czy jesteś racjonalnym konsumentem? […]

0 komentarzy

 

Jeżeli chcesz przeczytać inne moje wpisy, możesz zajrzeć  do SPISU TREŚCI.